ورود به حساب با استفاده از حساب یاهو یا گوگل

پنج شنبه,۲۶ام دی , ۱۳۹۲

ورود به حساب کاربری با استفاده از حساب های یاهو و گوگل روشی مطمئن و امنیست که به شما امکان استفاده از خدمات سایت بدون نیاز به وارد کردن  مکرر ایمیل و رمز عبور را می دهد. در این  روش از تکنولوژی OpenID استفاده می شود که  امروزه  در بسیاری از سایت های بزرگ مشاهده می شود.

روش کار بدین صورت است:

با کلیک بر روی دکمه یاهو و یا گوگل شما به سایت مربوطه ارسال می شوید.

در سایت یاهو یا گوگل در صورت نیاز از شما ایمیل و رمز عبور پرسیده خواهد شد.

بعد از ورود به حساب ایمیل خود، سرویس دهنده از شما اجازه می خواهد تا آدرس ایمیلتان را با سایت اُپیلو به اشتراک بگذارد. بدین معنی که سایت یاهو یا گوگل تایید می کنند که شما به عنوان مثال صاحب ایمیل [email protected] هستید.

بعد از کسب اجازه شما، به سایت اُپیلو بازگردانده شده و آدرس ایمیل شما توسط سایت اُپیلو دریافت می شود.

در صورتی که هم اکنون در سایت اُپیلو عضو باشید، سیستم با استفاده از آدرس ایمیل ، شما را وارد حساب کاربریتان می کند.

در صورتی که عضو سایت نباشید، آدرس ایمیل شما ثبت شده و در مرحله بعدی از شما رمز عبور خواسته می شود. به منظور امنیت بیشتر سعی کنید رمز عبوری که در این مرحله انتخاب می کنید با رمز عبور حساب های دیگر خود از قبیل ایمیل یاهو یا جیمیلتان یکی نباشد.

چرا دوباره نیاز به انتخاب رمز است؟

رمز عبوری که انتخاب می کنید معمولا برای ورود به سایت با استفاده از دکمه های یاهو و گوگل در خواست نمی شود ولی برای تغییر بعضی از اطلاعات حساس حساب کاربری نیاز است. همچنین ممکن است دسترسی شما از حساب ایمیلتان قطع شود که در این شرایط می توانید به روش قدیمی با استفاده از آدرس ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.