مشکلات در خرید

چهارشنبه,۲۵ام دی , ۱۳۹۲

عدم دریافت محصول

در صورتی که عملیات خرید به صورت موفقیت آمیز در سایت بانک انجام شده باشد ولی بعد از برگشت به فروشگاه با خطا روبرو شدید و یا محصول (خط اختصاصی، پیامک یا غیره) تحویل داده نشد نگران نباشد، مبلغ تا حداکثر ۷۲ ساعت از طرف بانک به حساب شما باز خواهد گشت.

نحوه کار بدین صورت است که پس از تکمیل عملیات در سایت بانک، مبلغ از حساب شما کم شده و در نزد بانک واسطه نگه داری می شود. در مرحله بعدی شما به فروشگاه هدایت می شوید و در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات پرداخت و تحویل محصول، فروشگاه تایید عملیات را برای بانک ارسال می کند. در این مرحله بانک مبلغ رسید را به فروشگاه تحویل می دهد. در صورتی که در این میان خطایی روی دهد، فروشگاه و یا بانک به صورت خودکار پرداخت را لغو می کند.در صورتی که بعد از مدت ۷۲ ساعت مبلغ به حساب شما برگشت نخورد با بخش فروس تماس بگیرید.

امکان ارتباط با بانک نیست، لطفا مجددا تلاش بفرمایید!

این پیغام در حالتی نمایش داده می شود که فروشگاه موفق به ارتباط با سایت بانک نشود. مشکلات شبکه میان فروشگاه و بانک، در دسترس نبودن سرور سایت بانک و یا قطعی شبکه سراسری ممکن از عوامل بروز این مشکل باشد. در صورت مشاهده این پیغام مجددا برای پرداخت تلاش کنید و یا بانک دیگری را برای پرداخت انتخاب نمائید.

دریافت پیغام از مرورگر به هنگام برگشت از سایت بانک

در صورت دریافت اخطار از مرورگر به هنگام برگشت از سایت بانک، دکمه “Continue” (یا مشابه) را کلیک کنید تا فرایند خرید کامل شود. تصویر زیر نمونه ای از این اخطار است که ممکن است در مرورگر های مختلف ظاهری گوناگون داشته باشد. در صورت لغو کردن این پیغام شما به سایت فروشگاه هدایت نخواهید شد و عملیات خرید لغو می شود.

نمایش خطا در مرورگر

علت نمایش این پیغام در دسترس نبودن پروتوکل HTTPS می باشد.