راهنمای وارد کردن شماره از طریق فایل اکسل

دوشنبه,۱۳ام بهمن , ۱۳۹۳

برای وارد کردن شماره تلفن با استفاده از فایل اکسل، در پنل تجاری به قسمت مخاطبین مراجعه فرمایید:

  • پنل تجاری->مخاطبین->ذخیره شماره جدید-> ذخیره از فایل

نمونه یک فایل اکسل را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید. در صورتی که تمایل به وارد کردن اطلاعات اضافی همچون نام و نام خانوادگی دارید  ترتیب ستون ها در صفحه ذخیره از فایل قابل تغییر است و نیازی به رعایت ترتیب نمایشی در تصویر نیست. همچنین توجه بفرمایید که نیازی به وارد کردن تیتر ستون ها نیست و سطر اول فایل همانند سایر سطر ها پردازش می شود. پس از پردازش فایل توسط سیستم یک ایمیل از نتیجه پردازش برای شما ارسال می شود.

در صورتی که سطر اول فایل شما شامل تیتر باشد، در ایمیل گزارش حداقل یک خطا نمایش داده می شود چرا که هیچ شماره ای در سطر اول موجود نبوده است ولی در عملیات پردازش خللی وارد نمی شود.

شما می توانید فایل متنی ساده (.txt) که فقط شامل هر سطر یک شماره تلفن باشد نیز آپلود نمایید. شماره تلفن ها می توانند به صورت فارسی یا انگلیسی باشند ولی فقط شماره موبایل های ایران مورد قبول هستند.

در صورتی که از فایل های CSV یا فایل های اکسل استفاده می نمایید، مطمئن شوید که فایل با فرمت UFT-8 ذخیره شده است تا مشکلی در نمایش اطلاعات فارسی پیش نمایید.

 

وارد کردن اطلاعات اضافی از قبیل نام و غیره، اجباری نمی باشد. فایل اکسل شما می تواند فقط شامل شماره موبایل باشد. به تصویر زیر توجه بفرمایید: